Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak se nám líbil Kurz animování

9. 4. 2014

 

 

Animační kurz
 
Naší základní školou Jungmannovy sady nám byl nabídnut v rámci mediální výchovy Filmový kurz sponzorovaný Evropskou unií. Této akce zúčastnili 8. a 9. ročníky mediální výchovy. Tento projekt byl zahájen dne 24. února a probíhal až do 28. února.
Náš Animační kurz byl rozdělen na dvě části, aby byly ročníky mediální výchovy rozděleny.
Pondělí a úterý měl kurz absolvovat 8. ročník. Následující středu a čtvrtek se sešel 9. ročník.
První den jsme se seznámili spolu s našimi průvodci Terezou a Terezou. Hned od první chvíle nám byly tyto dvě slečny sympatické.
Jako první bod našeho prvního dne bylo seznámení a s programem pro nadcházející dny. Ihned jsme se dozvěděli, jak co používat a jak se na tom podílet. Udělali jsme si několik skupinek, do kterých byly rozděleny úkoly a témata, které jsme později zpracovávali. Jako první úkol jsme dostali k vypracování scénář a postavy, které jsme do různých příběhů zakomponovali.
Další den jsme pokračovali v dalších přípravách a naších plánech. Po dokončení příprav jsme se pomalu a s nadšením seznamovali s přístroji, na kterých jsme pracovali. Sami jsme zjišťovali, že vše není taková hračka jako na první pohled. Zjistili jsme, že na třicetisekundový záběr musíme vynaložit několika hodinové úsilí. Každý záběr jsme museli opatrně a s jemností vytvořit a tak pořídit desítky snímku na jediný pohyb.
Když jsme vše se vší spokojeností dotvořili a zcela vyčerpaní vyrazili domů, těšili jsme se na poslední den, který spolu všichni strávíme.
Když konečně přišel poslední očekávaný den, v plánu byla projekce všech výtvorů v uplynulých dnech. Nejprve přišli na řadu díla 9. ročníku, která byla vytvořena ve dnech 26 – 27. února, s našimi výtvory jsme byli nad míru spokojení. Jako další nám přišel předvést své dvoudenní snažení 8. ročník, který byl se svými výtvory též spokojený.  
Poslední minuty, které jsme všichni spolu strávili, jsme si náramně užili. Během tohoto kurzu jsme získali mnoho zkušeností a užili si mnoho zábavy. A proto bychom chtěli poděkovat našim průvodkyním, že s námi měly „nervy“ a věnovaly se nám v největších možnostech.

Napsala Lenka P.

9. ročník Mediální výchova