Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kurz filmové tvorby

 

            zs-jungsady-cedule-veda.jpg
 
 
 
 
 
FILMOVÝ KURZ
V rámci projektu nám byl nabídnut
filmový kurz sponzorovaný Evropskou
                                               unií. sam_4161.jpg
Tento kurz byl zahájen dne 21. 11. 2013 a scházeli jsme se po následující tři odpoledne. První den jsme se seznámili s průvodci našeho filmového kurzu, kteří nás seznámili s jeho průběhem. Nejprve jsme shlédli ukázky, které nás obeznámily s přípravou a tvorbou filmů. Z těchto ukázek jsme zjistili, jak se filmy připravují, natáčí, stříhají a upravují v počítačovém rozmezí.
Poté jsme dostali první úkol – každý měl vymyslet své téma filmu. Po dokončení úkolů jsme lístky s našimi nápady odevzdaly naším lektorům. Každý náš nápad byl přečten a jeho název byl napsán na tabuli. Po dokončení našich nápadů nám naši lektoři dali volnou ruku, kterou jsme samozřejmě s radostí využili. Chvílemi od našich spolužáků padaly takové nápady, že zapálíme školu a další povedené nápady. Nakonec jsme vzali od každého návrhu něco a sestavili originální příběh. Mezi další body prvního dne bylo sestavení našich postav a rozdělení našich scén, které jsme měli ztvárnit. Z prvního stráveného dne společně jsme odcházely s úsměvy na našich tvářích.sam_4156.jpg
Další den filmového kurzu jsme začaly kolem dvanácté hodiny. Mezi naše první úkoly tohoto dne patřili naše kostýmy a ztvárnění rolí, které jsme si vybrali. Mezi naše role patřili učitelky, tanečnice, zabijáci či milenci. Každý z nás si svou roli ujal podle svých představ. Sami jsme si vyzkoušeli jak těžké je někdy zahrát si malou roli s pár slovy. Druhý den jsme si jednoznačně užili. Náš druhý den tedy proběhl se vší spokojeností. Mezi naším posledním setkáním už stál jen víkend, který uběhl rychlostí blesku, a my se těšili na poslední den.
Když jsme se kolem dvanácté hodiny naposled sešli, mezi naše body dne patřili zhlédnutí scén a jejich případné dotočení. Když jsme se všichni usadili, byly nám rozděleny papíry, na které jsme sam_4155.jpgběhem promítání našich scének psaly veškeré připomínky. Později jsme si některé řekly a dotočili scénky, které nám chyběli. Když jsme vše dodělali
a řekli si, co jsme se vlastně naučili, čekal nás poslední bod a to byl název. Nakonec jsme vymyslely dva návrhy, z kterých jsme jeden schválili jako název našeho originálního filmu – PSYCHOPATKA.
 
Za mediální výchovu Lenka P.
Editovala Bára P., žákyně devátého ročníku.